Főoldal / Termékcsaládok / Anyagvizsgálat / SediGraph III 5125
A SediGraph III Plus a szemcseméret-eloszlást és a jellemző értékeket (például D10, D50 és D90) közvetlenül a tömegeloszlás mérése alapján határozza meg. Az alap és haladó riportok készítése egyetlen gombnyomással elérhető. A SediGraph III Plus egy opcionális MasterTech automatikus mintavevővel párosítható a gyártási folyamat nyomon követéséhez, és a mérési adatok könnyedén hálózatra vagy felhőbe küldhetők távoli eléréshez.
A Micromeritics SediGraph szemcseméretmérő továbbra is előnyben részesített műszer a világ számos laboratóriumában. Akár gyártási környezetben, akár ellenőrzött laboratóriumi körülmények között használja, a SediGraph mindig pontos eredményeket produkál kiemelkedő megbízhatósággal. A szemcseméret-eloszlás mérése szedimentációs módszerrel történik. A szemcsék tömegét közvetlenül röntgen-abszorpcióval mérjük. A SediGraph ismert tulajdonságokkal rendelkező folyadékban gravitáció hatására süllyedő szemcsék sebességét méri, majd a Stokes-törvény segítségével meghatározza a részecskék egyenértékű (ekvivalens) gömb átmérőjét 0,1 és 300 μm között.
Szemcseméret tartomány: | 0.1 – 300 μm ekvivalens gömbátmérő |
Perisztaltikus pumpacső anyagtípusok: | Rozsdamentes acél, Teflon® impregnált anodizált alumínium, nikkel bevonatú alumínium, nylon, polipropilén, polisztirol, Tygon® and Pharmed® csövek, volfrám-karbid, Ertalyte®, Viton®, Buna-n, és epoxi |
Minta méret: | 50 mL diszpergált minta – pontos koncentráció nem szükséges |
Diszpergáló folyadék: | Bármilyen folyadék, amely kompatibilis a minta cella anyagával és nem abszorbeálja nagymértékben a röntgen sugárzást (leggyakoribb folyadékok a víz, glikolok, ásványolajok, alkoholok) |
Energiaszükséglet: | 85 to 264 VAC, 47/63 Hz, 450 VA |
Hőmérséklet: | -10°C- 55°C |
Páratartalom: | 20 – 80% |
Fizikai jellemzők: | Magasság: 52 cm (20.5 in.)
Szélesség: 50.5 cm (20 in.) Mélység: 58 cm (23 in.) Súly: 43 kg (95 lbs) |
Intelligens kialakítás
A SediGraph III Plus fejlett műszeres funkciókat kínál, amelyek biztosítják a mérések ismételhetőségét és egyszerű végrehajtását. Az új funkciók megkönnyítik a műszer kezelését és karbantartását, az eredményeket pedig a SediGraphs megbízhatóan reprodukálhatja más helyeken is.
A teljes részecske-elszámolhatóság biztosítja, hogy az összes bevitt mintát figyelembe vegyék, beleértve a 0,1 µm alatti frakciókat is.
Képes egyesíteni az adatokat más részecskeméretezési módszerek adataival, így a jelentett adatok tartománya 125 000 µm-re (125 mm-re) bővül, kiválóan alkalmas geológiai alkalmazásokhoz
Az ülepítő cella alulról felfelé történő pásztázása lehetővé teszi a gyorsan ülepedő részecskék pontos leltárát, miközben minimalizálja a finom részecskék szétválásának megoldásához szükséges időt
A teljesen automatikus működés növeli a minta áteresztőképességét és csökkenti a kezelő részvételét, valamint csökkenti az emberi hibák lehetőségét
A hőmérséklet-vezérelt elemzések biztosítják, hogy a folyadék tulajdonságai állandóak maradjanak az elemzés során, így biztos lehet a pontos és reprodukálható eredményekben
A többféle elemzési sebesség lehetővé teszi a sebesség és a felbontás kívánt kombinációjának kiválasztását, amely megfelel az Ön igényeinek.
A valós idejű megjelenítés lehetővé teszi az aktuális elemzés kumulatív tömegdiagramjának figyelését, és szükség esetén azonnali eljárásmódosításokat.
A statisztikai folyamatvezérlési (SPC) jelentések nyomon követik a folyamatok teljesítményét, lehetővé téve az azonnali reagálást az ingadozásokra.
A diagramfedések vizuális összehasonlítást biztosítanak egy vagy több elemzés elemzési eredményeiről; például referencia- vagy alapvonal-elemzés, vagy ugyanazon elemzési adatok két különböző típusú diagramjának szuperpozíciója.
Az adat-összehasonlító diagramok grafikusan jelenítik meg a két adathalmaz közötti matematikai különbséget (különbség a referenciadiagramtól), vagy egy adatpont értékének mértékét egy tűréshatár felett vagy alatt (a specifikáción kívüli diagram).
A több elemző vezérlés lehetővé teszi két SediGraph III egyidejű működtetését egyetlen számítógépről, így értékes laborterületet takarít meg, és kényelmesebbé teszi az adattárolást.
Kerámia: a részecskék mérettartománya és a tömegeloszlás az egyes méretosztályokban erősen befolyásolja a kerámiapor szinterezhetőségét és formáló tulajdonságait, valamint a késztermék pórusméret-eloszlását. A részecskeméret-eloszlási információk segítenek meghatározni a keményedési és kötési eljárásokat, szabályozni a pórusszerkezetet, biztosítani a megfelelő zöldtest szilárdságot, és a kívánt szilárdságú, állagú, megjelenésű és sűrűségű végterméket előállítani.
Fémporok: a részecskeméret szabályozásával nagyon specifikus pórusjellemzők alakíthatók ki a termékbe. A porozitás jellemzői gyakran a kulcs a termék teljesítményéhez. A kerámiához hasonlóan a részecskeméret-eloszlás kritikus a zöld test és a végtermék szilárdsága és sűrűsége szempontjából.
Geológia/talajtan: a szemcseméret befolyásolja a talaj nedvességtartó képességét, vízelvezetési sebességét és a talaj tápanyagmegtartó képességét. A szemcseméret közvetlenül összefügg az üledék szállításával.
Kozmetikumok: a kozmetikumok megjelenését, felvitelét és csomagolását befolyásolja az alapporok, például a talkum szemcseméret-eloszlása és a színezéshez használt pigmentek.
Pigmentek: a részecskeméret önmagában is befolyásolhatja a szín árnyalati erejét. A színezési erősség növekedésével a kívánt színintenzitás előállításához szükséges pigment mennyisége csökken. A szemcseméret befolyásolja a festékek fedőképességét. A részecskeméret-eloszlás is befolyásolja a fényességet, a textúrát, a színtelítettséget és a fényerőt.
Katalizátorok: a részecskeméret befolyásolja a fémek katalitikus aktivitását a szerkezetre érzékeny katalitikus reakciókban.
Építőanyagok: a cement szemcsemérete befolyásolja a cement kötési idejét és a kész beton szilárdsági jellemzőit.
Ásványok és szervetlen vegyi anyagok: az anyagok reakciókészsége a kitett felülettől és így a részecskeméret-eloszlástól függ.
Csiszolóanyagok: a csiszolószemcsék és -porok megfelelően kiegyensúlyozott méreteloszlása alapvető szempont, hogy az anyagot iszapban, száraz szemcseszórásban vagy ragasztott csiszolószerszámokban használják fel. Az egységes részecskeméret precíz áramlási sebességet biztosít a szórógépeken keresztül, és kritikus meghatározás a közegkezelésben a csiszolóanyag újrahasznosítása során.