Kazettás technológia
A precizitás, pontosság és reprodukálhatóság kiküszöböli az emberi hibalehetőségeket a sejtszámlálás során.
A térfogat-kalibrált, egyszer használatos Via1™ és Via2™ típusú kazetták egyszerű megoldást kínálnak az optimális sejtszámlálás érdekében. Az eldobható műanyag kazetták tartalmazzák a méréshez használatos fluoreszcens festékeket. A sejtmintát úgy töltheti a kazettákba, hogy a beépített pipettát egyszerűen belemártja a sejtszuszpenzióba, és megnyomja a dugattyút.
Hogyan működik?
Integrált pipetta
A Via1-Cassette™ és a Via2-Cassette™ egyszer használatos pipettaként működik, előre betöltött festékekkel, leegyszerűsítve a sejtminta kinyerését, a sejtek festékekkel való keverését és a minta betöltését a sejtszámlálóba, mindezt a kezelői torzítás kiküszöbölése érdekében. A dugattyú megnyomása vákuumot hoz létre, amely a szokásos pipettázási hibák nélkül húzza be a sejtmintát a sejtfestő csatornákba, ezáltal növelve a pontosságot.
A kazettákat immobilizált akridin-naranccsal (AO) és 4′,6-diamidino-2-fenilindollal (DAPI) töltötték meg a teljes sejt-, illetve az elhalt sejtpopulációk jelölésére. A műszer szoftvere minden egyes alkalommal következetesen elemzi az AO és a DAPI fluoreszcencia adatokat. Az emberi hibázás így nem befolyásolja a sejtek meghatározását és az elemzési eredményeket.
Az eredmények további pontossága és reprodukálhatósága érdekében a kazetta mérőkamrája előre kalibrált térfogattal rendelkezik, amelyet a műszer minden egyes mintaelemzés során külön-külön érzékel. A felhasználó vagy a pipettázás hibái nem zavarják a mért adatokat, és a műszer megmondja, hogy a felhasználó az ajánlott sejtkoncentráció tartományon belül dolgozik-e.
Keverő csatornák
A Via1-Cassette™ és Via2-Cassette™ keverőcsatornák előretöltve vannak AO-val a teljes sejtfestéshez és DAPI-val a nem életképes sejtek festéséhez. A keverőcsatornák bonyolult alakja biztosítja a sejtek és a festékek egyenletes keveredését, és a mérőkamrába homogén minta kerül.
Kazettakalibrálás – a pontkódrendszer
A Via1-Cassette™ és a Via2-Cassette™ kazetták külön-külön térfogatkalibráltak és pontkóddal vannak ellátva, hogy a mérőkamra térfogata minden kazettában pontos legyen. Egy szabványos hemocitométerben a távolság akár 10-50%-kal is változhat, ami pontatlan sejtkoncentráció számításokhoz vezet.
Térfogat-kalibrált mérőkamra
A NucleoCounter® NC-200™, NC-202™ és NC-3000™ műszerek által elemzett teljes térfogat akár 28-szorosa is lehet egy kézi sejtszámláló kamra egy négyzetében megszámlált térfogatnak, ezáltal javítva a statisztikai pontosságot.
Kazetta összehasonlítás
Biztonságos, nem toxikus sejtszámláló rendszer
Számos sejtszámláló módszer, legyen az automatizált vagy kézi, trypan-kéket használ az elhalt sejtek festésére és azonosítására.A trypan-kék mérgező, a 2B csoportba tartozó rákkeltő anyagként van besorolva, és a laboráns személyzetet a festék és a sejtminta pipettázása és kezelése során káros expozíció veszélyének teszi ki. A kazetták előretöltve vannak AO-val és DAPI-val az összes sejt, illetve az elhalt sejtek festéséhez.
Emellett a kazetták egyedi gyártású, egyszer használatos műanyag eszközök, amelyeket az optimális mintakezelés és a biztonságos ártalmatlanítás érdekében terveztek. A minta és a festékek a kazettában vannak, és használat közben nem szabadulnak ki. Használat után biztonságosan eldobható, támogatva a biztonságos és tiszta munkakörnyezetet.
Propidium-jodid alapú kazetták a reprodukálható sejtszámláláshoz
A NucleoCassette™, PI-Cassette™, SP1-Cassette™ és SCC-Cassette™ a NucleoCounter® 100™ sorozatú automatizált sejtszámláló és a NucleoCounter® NC-3000™ sejtanalizátor fejlett képi citométer kísérő kazettái.
Ezek a kazetták propidium-jodidot (PI) tartalmaznak, a sejtmagokhoz kötődő fluorofort, amely a NucleoView™ szoftverrel végzett képelemzés során piros színnel kiemelkedik.
A Via1-Cassette™ és a Via2-Cassette™ készülékhez hasonlóan a kazetták csatornái immobilizált PI-t tartalmaznak, ahol a sejtminta és a reagens keveredik az elemzés előtt.
A zárt kazetta kialakításával a felhasználó elkerüli a festékkel és a mintával való érintkezést, ami biztosítja a felhasználó biztonságát és kiküszöböli az emberi beavatkozás lehetőségét.